Zakończenie umowy dzierżawy targowiska miejskiego

01.09.2021, 17:20, Tomasz Bilski

31 sierpnia 2021 był ostatnim dniem obowiązywania umowy dzierżawy, na podstawie której Zrzeszenie zajmowało się prowadzeniem targowiska miejskiego w Wągrowcu przy ul. Gnieźnieńskiej przez minione 20 lat.


To długi okres czasu, w ramach którego dbaliśmy o sprawne funkcjonowanie targowiska miejskiego w każdy czwartek. Zaczęło się od wielkiego remontu obiektu, który został nam przekazany w dość "opłakanym" stanie. Jednak wspólnymi siłami i środkami, pod kierownictwem ówczesnych prezesów a także przy istotnym udziale wielu wykonawców udało się doprowadzić ten spory obszar do funkcjonalności.

Przez kolejne lata czyniliśmy znaczące nakłady, likwidowaliśmy skutki nawałnic i wichur ciągle starając się utrzymywać obiekt  w możliwie dobrej kondycji. Wykonywaliśmy bieżące remonty oraz wprowadzaliśmy usprawnienia w miarę swoich możliwości i posiadanych własnych środków.

 

Poniżej kilka zdjęć upamiętniających otwarcie obiektu 20 w 2001 roku oraz opis obiektu.

 

Powierzchnia całkowita 22.973 m2 zabudowana:

- sześcioma budynkami o łącznej powierzchni 105 m2 oraz

- wiatami o powierzchni 2.672 m2.

Obiekt jest ogrodzony, zelektryfikowany, oświetlony, podłączony do wodociągu i kanalizacji miejskiej. Na terenie znajduje się bar i sanitariaty. 

Z uwagi na położenie (oddalony od zabudowań mieszkalnych) jest doskonałym miejscem na organizację wystaw, targów, koncertów, festynów oraz wszelkiego rodzaju imprez rozrywkowo – zabawowych.

 

 

 

 

Przemówienie burmistrza

 
« Wstecz